Atpakaļ uz sākumu

Latvijas Nacionālā bibliotēka – akustiskās sistēmas Ziedoņa zālei

16. oktobris 2018. gads

“Kate” ļoti lepojas ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zāles akustisko sistēmu izveidošanu, kas tika paveikta 2014.gadā.

Svarīgs LNB Ziedoņa zāles aspekts: daudzfunkcionāla un regulējama akustika. Proti, skaņai ir jābūt piemērojamai dažādiem notikumiem, tostarp konferencēm un koncertiem, tādēļ iespējamajiem risinājumiem uzmanība tika pievērsta jau LNB ēkas projektēšanas posmā. Par to interesējās arī “Gaismas pils” arhitekts Gunārs Birkerts. Akustisko projektu un rekomendācijas izstrādāja dāņu uzņēmums “Gade & Mortensen ● Akustik A/S”.

Projekta ietvaros tika izmantots “Creation Baumann” akustiskais audums “Velos II”.

Īpaši šim projektam sadarbībā ar “Kates” partneriem Somijā tika radīta akustiska rullo sistēma, kuras pamatā ir iespēja tīt audumu divos slāņos, lai iespējami vairāk palielinātu akustiskā auduma apjomu. Sistēma tika iebūvēta aiz dekoratīvajiem sienu un griestu paneļiem. “Creation Baumann” akustiskais audums “Velos” bija piemērots projekta prasībām un izvēlētajai mehānikai. Turklāt no šā auduma tapa arī skatuves akustiskie aizkari. Katram sistēmas elementam ir atsevišķa vadība, kas ļauj regulēt absorbējamās skaņas apjomu dažādiem skaņas veidiem. Lielākā daļa akustiskās sistēmas nav redzama, taču ikviens Ziedoņa zāles apmeklētājs var novērtēt tās kvalitāti.

 

Projekta autori: arhitekts Gunārs Birkerts, arhitektu birojs “Ģelzis-Šmits-Arhetips” (Latvija), Mārcis Mežulis

Akustiskais projekts: “Gade & Mortensen ● Akustik A/S” ( Dānija)

Izpildījums: SIA “Kate” (Latvija)