Atpakaļ uz sākumu

Kā savaldīt biroja trokšņus?

4. septembris 2019. gads

Darbs, tāpat kā mūsu ikdiena, ir kļuvis daudz dinamiskāks un dēļ tā jau labu laiku “atvērtā tipa” biroji ir pārņēmuši savulaik kabinetiem piepildītās biroja ēkas. “Atvērtā tipa” birojam noteikti ir savas priekšrocības. Tas veicina komandas darbu, darbinieki bieži ir draudzīgāki, jo nākas vairāk komunicēt savā starpā, un ir daudz citu ieguvumu. Taču, šai labajai kopdarbošanās idejai ir viena problēma, ko bieži atstāj novārtā, plānojot jaunā biroja iekārtojumu – augstais trokšņu līmenis.

Strādājot lielā kolektīvā – vienā atvērtā telpā, trokšņi ir neizbēgama problēma un, ja gribas “ietaupīt” uz akustikas risinājumiem, atstājot cīņu ar trokšņiem darbinieku ziņā, viņi cīnās paši kā vien māk – lielāko dienas daļu pavadot ar austiņām un ar telefona sarunām, “bēgot” no biroja. Tas rada pavisam pretēju efektu tam, kādai vajadzētu būt atvērtai, radošai, kopdarbošanās telpai.

Biroja duna un skaņas kļūst par problēmu, ja ļaujam tām mērot lielus attālumus cauri visam birojam. Zvanošs telefons, printeris, ventilācijas šņākoņa, kafijas automāta darbība kopā ar lielu daļu kolēģu sarunām un rudens iesnu skaņām rada diezgan iespaidīgu trokšņu kokteili.

Šo ikdienas skaņu brīvai ceļošanai pa biroju traucēs “Kates” veidotās “Akusto” akustiskās starpsienas. “Akusto” ir klasiska dizaina panelis, kura serdē ir augstākās klases skaņu absorbējošais elements, kas uzņem liekos trokšņus un krietni uzlabo akustisko komfortu.

“Akusto” paneļi pieejami dažādās versijās, pielāgojami jebkura biroja specifikai:

  • Brīvi stāvoši
  • Starpsienu veidā novietojami uz galda virsmas
  • Starpsienu veidā stiprināmi pie galda
  • Drīzumā pieejami arī kā iekarami  un pie sienām stiprināmi paneļi

Sīkāka informācija par Akusto