Atpakaļ uz sākumu

LMT kontaktu centra sapņu virtuve

20. jūlijs 2016. gads

Integrējot telpas projektā LMT darbinieku idejas un vēlmes, izdevās radīt telpu, kur ne tikai ieturēt maltīti, bet arī iedvesmoties un restartēties. Tās vidi var uztvert ar teju visām maņām – tausti, redzi, ožu un dzirdi. Kopš tās atklāšanas telpa kļuvusi par darbinieku iemīļotu tikšanās vietu, kur labprāt ciemojas arī kolēģi no citām struktūrvienībām.

Par projektu stāsta LMT Saimniecības daļas vadītāja Kristīne Martinsone un koncepcijas autors Edgars Jesikens.

SAPŅI PIEPILDĀS

K. Martinsone: Kopš 2002. gada, kad tika būvēta LMT ēka, Kontaktu centra darba apjoms ir ievērojami palielinājies. Toreiz tajā strādāja 24 cilvēki, bet tagad – 61. Darbs ir nepārtraukts, saspringts un intensīvs. Atjaunojot šo telpu, vēlējāmies radīt vietu, kur atpūsties, atgūt spēkus un iedvesmoties. Apvienojot jau esošo virtuves zonu ar gaiteņa daļu, tapa šī 45 m2 plašā telpa. Pirms darbu uzsākšanas apkopojām arī pašu darbinieku idejas un priekšlikumus, lai taptu vieta, kas piepilda sapņus.

K-LMT-5

SIENA ŠĶŪŅA SAJŪTU KONCEPTS

E. Jesikens: Telpā, kuru apdzīvo daudz cilvēku, lielākais izaicinājums ir panākt, lai visi tajā justos labi. Lai to panāktu, iedvesmojos no idejas par siena šķūni vai garāžu. Tajos katrs var atrast kādu sen aizmirstu lietu, kas pēkšņi kļūst noderīga. To kārtošana uzjunda atmiņas un emocijas. Neaizmirstot, ka šeit ir biroja darba vide, vēlējos telpai piešķirt daļu no šīm sajūtām. Lai tajā ieejot, katrs uz mirkli aizmirstas un izejot var paņemt līdzi tieši to noskaņojumu, kas konkrētajā brīdī vajadzīgs. Kādam tā būs svaigi pļautas zāles smaržas sniegta enerģija, citam – balto nokrāsu radītais miers vai iedvesma no gaismu spēlēm viedajās lampās. Vizuāli šķūņa ideja izpaužas sienu apdares elementos un grīdas segumā, kas ir raupjš, koka dēļus imitējošs linolejs.

Telpā ir dažādība detaļās. Tā ir kā balta lapa, ko katrs var izkrāsot pēc savas patikas un atbilstoši noskaņojumam. Dažāda izmēra un augstuma galdi un krēsli ļauj izvēlēties, vai pusdienot aktīvākā vai relaksētākā atmosfērā. Pusdienu galdi vienlaikus ir spēļu laukumi – ēdot sviestmaizi, var uzspēlēt riču-raču vai kādu citu galda spēli.

Pilns krāsu spektrs uz balta

Virtuves pirmkodu veido dažādu balto materiālu saspēle. Balts lamināts, balta akmens masa un stikls. Dažādās faktūras ietekmē arī baltā nokrāsu. Krāsainību palīdz panākt viedā apgaismojuma tehnoloģija “Lightify” – ar viedierīci var izvēlēties gaismas nokrāsu no pilna krāsu spektra un to mainīt atbilstoši noskaņojumam. Līdz ar to telpā var radīt gan vēsu, gan siltu sajūtu. Apgaismojums jo īpaši būtisks arī tādēļ, ka telpai nav logu un līdz ar to neieplūst dienasgaisma. Krāsainību rada arī detaļas, trauki un mēbeles.

K-LMT-9

Siens uz sienas

Viens no interesantākajiem telpas elementiem – īpašs sienas apdares materiāls, ko veido plastikāta pamatne ar organisku šķiedru presējumu no siena. Bez jau ierastajiem taustei un acij tīkamajiem efektiem tas liek darboties arī ožas sensoriem – pateicoties presējuma tehnoloģijai, materiāls saglabā svaiga siena smaržu. Šajā virtuvē tas izmantots kā sienas dekors starp darba virsmu un augšējiem skapīšiem.

k-LMT-23

Funkcionalitāte

Darba virsma un letes tipa ēdamgalds veidoti no bezšuvju akmens masas, kas pasargā no mitruma iekļūšanas šuvēs un spraugās. Virtuvē ir brīvstāvošā tehnika, jo, ņemot vērā lielo cilvēku plūsmu, tā nolietojas salīdzinoši ātri un jāmaina ik pēc pāris gadiem. Arī krēsli veidoti no dažādu faktūru izturīgiem materiāliem, kas viegli kopjami un tīrāmi.
K-LMT-16

IEDVESMA TURPINĀT

K. Martinsone: Atpūtas zona motivējusi darbiniekus aktīvi iesaistīties nākamajā projektā – 400 m2 lielās Kontaktu centra darba telpas rekonstrukcijā. Arī tajā vēlamies ienest daudzveidību – lai nav tikai klasiskas darba stacijas ar galdu un krēslu. Plānojam, ka šajā telpā arī varēs mainīt darba vidi un vietu, krēslu nomainot pret stāvgaldu vai zvilni.