Atpakaļ uz sākumu

Akustisko audumu nozīme un risinājumi sabiedriskās telpās

25. marts 2020. gads

Aizkaru audumi akustikai ir viens no veidiem, kā modernajās un plašajās telpās kliedēt skaņas negatīvos efektus, vienlaikus atļaujot nepieciešamības gadījumā telpu transformēt. Inovatīvais Šveices audumu ražotājs “Création Baumann” radījis vairākas akustisko aizkaru audumu kolekcijas biznesa videi un sabiedriskajām telpām, kur svarīga kā omulības un viesmīlības sajūta, tā arī izcili tehniskie risinājumi.

Kāpēc šāds risinājums kļūst izplatīts?

Kopstrādes un atvērtā plānojuma telpām kļūstot arvien izplatītākām biroju vidē, gan arhitektiem, gan interjera dizaineriem vairāk uzmanības nākas pievērst arī akustiskajiem risinājumiem. Daudzi no mums birojos pavada lielāko daļu dienas, tāpēc to iekārtošanā arvien notiek centieni veidot darba telpu, kas ne tikai funkcionāli atbalsta darba procesu, bet arī rada labsajūtu un iedvesmo.

Aizkaru audumi akustikai: kolekcijā visdažādākie risinājumi

Kolekcijā ietilpst gan caurspīdīgi, gan aptumšojoši akustiskie aizkaru audumi. Caurspīdīgie audumi īpaši piemēroti būs logu noformējumiem, maksimāli saglabājot telpas dabīgo apgaismojumu. Tie radīti ar mērķi slāpēt trokšņus konkrētās zonās. Savukārt gaismu necaurlaidīgie audumi lieliski derēs telpu atdalīšanai un arī logu noformējumam ar mērķi vienlaicīgi aptumšot telpas. 

“Création Baumann” piedāvā vairāk nekā 90 akustiskos audumus 2000 dažādos toņos.


Klusuma oāzes

Ar “Acoustic Divider Vario” aizkaru sistēmu plašākās telpās iespējams veidot klusuma oāzes vai nodalīt lielākas sanāksmju telpas no darbavietām. Šī aizkaru sistēma slāpē līdz pat 16 decibeliem skaņas, jo sastāv no katra klienta vajadzībām piemeklēta akustiskā auduma, kas veidots no divām kārtām, starp kurām iestrādāti īpaši skaņu slāpējoši, ar foliju pārklāti, neuzliesmojoša materiāla slāņi. Akustiskie aizkaru audumi tiek uzstādīti pie metāla aizkaru stangas, kas stiprināta pie griestiem.

“Acoustic Divider Vario” kolekcijā ietilpst pieci izmeklēti un augsti funkcionāli audumi, kas izcili piemēroti skaņas izolācijai. Kopumā kolekcija piedāvā teju neierobežotas dizaina variācijas faktūrās un apdarēs, vairāk nekā 150 toņos.


Šķietamie pretmeti

Aizkaru caurspīdīgums un skaņas absorbcija mūsdienās vairs nav nesavienojamas īpašības. Vairāk kā 40 gadus aktuālo “Sinfonia” klasisko audumu kolekciju ražotājs papildinājis ar akustisko audumu “Sinfoniacoustic”, kurā ieausts skaņu slāpējošs folija diegs, tādējādi piedāvājot pārbaudītu dizainu apvienojumā ar jaunu funkcionalitāti. Šis akustiskais aizkaru audums pieejams 64 krāsās, tam piemīt dabisks izskats, kas līdzinās kokvilnai, bet tas ir salīdzinoši vieglāk kopjams. Šīs kolekcijas audumi ir piemēroti kā sabiedriskajām, tā privātajām telpām.

Īpašā ražošanas tehnoloģijā radītais “Sigmacoustic” audums ir visefektīvākais skaņu absorbējošais caurspīdīgais audums. Tas ir izcils risinājums telpām, kur sevišķi nozīmīga ir gan viesmīlīga, omulīga atmosfēra, gan laba akustika. Drapēti, “Sigmacoustic” kolekcijas audumi absorbē līdz pat 75% skaņas un tiem piemīt arī liesmu slāpējošas īpašības. Savukārt, auduma atšķirīgais krāsojums labajā un kreisajā pusē ļauj tos izmantot telpas vizuālai atdalīšanai. Audumā izmantotais reljefais diegs piešķir tam apjomu un dzīvīgumu. Gaišās toņu paletes un klusināto zemes toņu dziļums rada komforta un dabiskuma sajūtu.


Aizkaru audumi mūsdienās var pildīt daudz nozīmīgāku funkciju par vienkāršu saules staru un gaismas aizturēšanu. Izvēloties pareizu, piemērotu risinājumu, ar tiem iespējams arī absorbēt skaņu, salīdzinoši mazā telpā slāpējot balsis un trokšņus. Sazinieties ar mums, lai izvēlētos piemērotāko risinājumu!