Atpakaļ uz sākumu

“BoConcept” dizainers ANDERS NØRGAARD

9. jūnijs 2019.gads

Iepazīsties – “BoConcept” dizainers Anders Nørgaard

“Manis radīto dizainu raksturo skaistas līnijas, minimālisma stils un perfektas proporcijas, bet pāri visam –  funkcionalitāte. Es neradu kliedzošu dizainu. Es klientam vēlos sniegt tīru dizainu, kas līdzinās pēc iespējas baltākai papīra lapai, uz kuras tad zīmējama viņa personība.” /Anders Nørgaard/

Anders Nørgaard ir viens no mūsdienu dāņu dizaineriem, kurš guvis vērā ņemamu starptautisko atzinību, saņemot gan Red Dot, gan Good Design apbalvojumus. Var teikt, ka viņam bijis lemts nonākt dizaina pasaulē – viņa vecāku paziņu lokā bijuši gan ievērojami dāņu arhitekti, gan Aarhus pilsētas Arhitektūras universitātes pasniedzēji. Savukārts studiju laikā laimējies saņemt daudz vērā ņemamu ieteikumu no vairākiem dizaina un arhitektūras grandiem, to vidū arī no Hans Wegner.

A. Nørgaard dzimis 1958. gadā Sønderborgā, Dānijā. 1989. gadā absolvējis universitāti, kur ieguvis grādu arhitektūrā. Viņa izveidotā studija “Nørgaard Design” un mājas atrodas valsts otrā galvaspilsētā Aarhus. Kopš 1999. gada dizainers sadarbojas ar “BoConcept”. Viņa radīto dizainu klāstā priekš “BoConcept” ir dažādas mēbeles, tomēr dīvānu dizainā Anders ir īsts virtuozs. Kā atzīst pats dizainers: “Es mīlu dīvānus. Tie veido ideālu pulcēšanās vietu mājās un ir dzīvojamās telpas sirds. Es vienmēr mēģinu dizainu bagātināt ar kādu īpašu detaļu, kas kļūtu par dīvāna galveno raksturlielumu un piešķirtu tam personību.”